logo
Jeśli są Państwo zainteresowani organizacją EXIT Tour bądź nawiązaniem współpracy, prosimy o kontakt
+48 788 015 085
exittourpolska@gmail.com

Social Media

 
EXIT TOUR - Profilaktyka

Tematy

Poniżej przykładowa oferta tematów profilaktycznych.

Dokładna tematyka dla każdej szkoły ustalana jest po konsultacji z pedagogiem szkolnym.

Uzależnienia od alkoholu

Uczniowie otrzymują wiedzę teoretyczną oraz praktyczną, jak radzić sobie w przypadku nałogu. Mają także możliwość porozmawiania z człowiekiem, który pracuje z osobami uzależnionymi.

Uzależnienia od narkotyków

Uczniowie usłyszą niezwykłą historię osoby uzależnionej, pokazującą ciągnące się w wyniku nałogu nieprzyjemne konsekwencje. Zajęcia pomogą uczniom zrozumieć wpływ uzależnienia na wszystkie sfery życia.

Media i Facebook

W czasie zajęć uczniowie zostaną zapoznani z tym, jak media wpływają na ich zachowania i decyzje. Przedstawione zostaną interesujące fakty z branży. Uczniowie będą mieli okazję poznać schematy funkcjonowania facebooka i poćwiczyć swoją asertywność.

Agresja

Wykład poświęcony mechanizmom powstawania konfliktów i agresji. W ramach prowadzonych ćwiczeń uczniowie będą mogli trenować sposoby radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

SEX

Rozmowa o tym co tak naprawdę kryje się pod często używanym i reklamowanym przez media słowem seks. Dlaczego mężczyźni i kobiety mają na ten temat inne zdanie i co z tego wynika. Poruszony zostanie również temat pornografii i tego, jaki ma wpływ na człowieka.

Depresja

Wykład pomaga uczniom zrozumieć jakie są objawy tej choroby (aspekty biologiczne oraz psychiczne) oraz jak leczyć depresję, czwarty najpoważniejszy problem zdrowotny na liście WHO. Zajęcia prowadzone są interaktywnie oraz dotykają tematykę samobójstw.

Handel ludźmi

Zajęcia podniosą świadomość uczniów w temacie handlu ludźmi w Europie. Uczniowie usłyszą prawdziwe historie o tym, jak działa ten przemysł oraz dowiedzą się jak reagować w przypadku zagrożenia. Zajęcia polecamy dla klas III, w których uczniowie rozważają wyjazd za granicę do pracy.

Zajęcia z zespołem

Program prowadzony w języku angielskim (z tłumaczeniem) przez zespół muzyczny towarzyszący programowi EXIT Tour. Młodzież weźmie udział w grach interaktywnych i dyskusji na temat wyborów życiowych. W czasie zajęć uczniowie będą mieli możliwość usłyszenia historii członków zespołu oraz dyskusji w języku angielskim.

INFO

Wszystkie wybrane tematy realizowane są równolegle w kilku salach lekcyjnych. Po upływie 45 min, grupy uczniów rotują (zmieniając sale) i udają się na nowy temat wykładu. W efekcie, każda klasa może skorzystać z 3 tematów z listy w przypadku wariantu 5-godzinnego programu lub z 2 tematów w przypadku wariantu 3-godzinnego.

„Stowarzyszenie Fala współpracuje z wieloma wykładowcami z całego kraju, zajmującymi się profilaktyką na co dzień. Są to psycholodzy, magistrowie poradnictwa i pedagogiki, trenerzy, osoby pracujące w ośrodkach terapii uzależnień bądź prowadzące własne fundacje i stowarzyszenia. Upewniamy się, że są to profesjonaliści, mający jednocześnie doświadczenie w pracy z młodzieżą.”

,,

Na długo przed rozpoczęciem zajęć, od wczesnych godzin rannych, grupa wolontariuszy przygotowywała się do koncertu, który rozpoczynał i kończył program. Efekt był zdumiewający. Jesteśmy wdzięczni za to, że mieliśmy przywilej skorzystania z tej niezwykle wartościowej formy zajęć profilaktycznych dla młodzieży

,,

Program prowadzony jest z niebywałą pasją, a co najważniejsze w edukacji, z wiarą, że wiele da się naprawić i wiele zmienić. Wykładowcy, profesjonaliści o wysokiej kulturze, doskonale dostosowali się do możliwości percepcyjnych naszych uczniów

,,

Super zajęcia, realizatorzy przygotowani, wiedzieli co chcą powiedzieć i do kogo mówią. Atmosfera zajęć przyjazna, formy warsztatowe, treściwie. Nowocześnie, świeżo, młodzieżowo, dojrzale, aktywnie.